Jak na blendy v PS?

15. května 2011 v 7:01 | Verča |  Photoshop

Chystala jsem se už od včerejška, že sem dám návod jak na blendy v PS, ale dokopala jsem se k tomu až dneska, takže budiž :)
Potřebujeme k tomu: Photoshoot (zde), Akce (zde), texturu (zde), brushe (zde)

Tak a dejte CČ!


1) Otevřte si PS a v něm alespoň dva shooty a texturu:)
2) Nyní si otevřte nové plátno pomocí Soubor --> Nový (parametry 800x600) a překopírujte tam pomocí Ctrl + (označení celé stránky), ctrl+ c (kopírovat), ctrl + v ( vložit) dva shooty tak, aby se lehce překrývaly.
2) Pokud potřebuješ některý obrázek zmenšit, zkus ctrl + t (transformace) a tahej za rohy obrázku :) Pro zvětšování ale toto nepoužívej, vznikne z toho špatná kvalita!
3)Vezmi si kouzelný nástroj guma :) a umazávej z obrázku, který překrývá ten druhý. Je dobré si nahoře nastavit menší krytí (ale jen o málo) a menší hustotu (o víc menší než krytí).
Pokud se vám něco nepovede a budete chtít jít o krok zpět, mačkejte ALT + CTRL + Z --> není to jako v PF.
4) Ořízni pomocí tohoto nástroje:
5) Pokud máš jakž takž překryto jako já v obrázku výše, překlikni na texturu, celou jí označ (ctrl + a ) a zkopíruj (ctrl + c).. Poté překlikni na obrázek s dvěma spojenými shooty a vlož tam tu texturu (ctrl + v).. A nyní zvol způsob vložení:
To uděláte tak, že nejprve v pravo v panelu dole u vrstev klepnete na "normální" viz obr.:
A poté vybereme nějaké vyhovující překrytí - já používám ty, které jsou vyznačené na obr :)
5) Pokud potřebujete zjemnit texturu, zmenšete krytí
(tady na tom obrázku bude dobře vidět, je vedle označené roplety, kde je napsané normální v červeném rámečku :) Dejte tam třeba 71 % :)

6) No a tedka si všecko hodíme do jedné vrstvy! :) Jak? Klikněte na jednu z vrstev pravým tlačítkem a úplně dole klikněte na Do jedné vrstvy:
7) A teď použijeme akci... :) Návod jak použít akce je tady, ale napíšu ho sem radši ještě jednou. Buď použijte návod, na kterej tu máte odkaz, a nebo tenhle návod, kterej je rychlejší :)

8) Teď tam přidáme nějaké brushe :) Ty si můžete nastahovat tady. Takže zvolíme v panelu nástrojů ikonu štětec a nahoře si vyberu, jaký štětec neboli brush chci. (Jak vložím brushe do PS tady)
9) Případně tam můžeme přidat i text a různé efekty, já vám ukážu cestu k mému nejoblíbenějšímu.. Anglicky se jmenuje smart blur a česky --> chytré vyhlazení :)
Filtr --> Rozostření --> chytré vyhlazení
Ale k tomuhle blendu se nehodí.. No a co mi vzniklo?
Tenhle je zrovna docela nic moc ale dají se s tímhle udělat i bleendy který jsem sem včera házela :)
Napsala:
Bez ikony NEKOPÍRUJ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama